Virtualizace a cloud Svitavy

Místo konání: Multifunkční centrum Fabrika, SVITAVY
Registrace: Již proběhla

Závěrečnou zprávu naleznete zde.

Čas Název Přednášející
16.02.2016
09:00 - 09:15 ÚVOD DO TÉMATU - Cloud: budoucnost IT? Dag Jeger
Virtualizace a cloud computing. Historická retrospekce, základní pojmy a definice, pohled do budoucnosti.
09:15 - 10:00 BESEDA S ODBORNÍKY U KULATÉHO STOLU O PROBLEMATICE, VYUŽITÍ, IMPLEMENTACI Besedy se zúčastní Dag Jeger, Milan Petrásek, Ondřej Vlach
IT jednoduše, bezpečně, okamžitě a bez ohledu na velikost? Cloud je moderní, schůdnou, bezpečnou a ekonomicky efektivní cestou jak spustit a provozovat podnikové IT. Při využití veřejného cloudu dokonce i bez nutnosti instalace a správy hardwaru, bez přípravy prostředí pro zajištění jeho provozu a se správou odborníků poskytovatele IT služby. Ale je tomu opravdu tak?
10:00 - 10:30 Cloud je pro každého, ale jak začít? Vladimír Kvaš, G2 server CZ s.r.o.
Každý už někdy slyšel pojem cloud, IT provozované v cloudu, převod do cloudu apod. Ale jen málokdo ví, jak vlastně s cloudem začít. Je správné převést celé své IT do cloudu nebo využít jen hybridního cloudu? Je možné použít něco ze svého stávajícího IT, například licence software, nebo je nutné všechno zahodit? A jak je to vlastně s financemi za cloud – dá se na tom vůbec ušetřit? Tyto otázky trápí naprosto každého IT manažera a my je pomůžeme objasnit.
10:30 - 10:50 Red Hat Cloud Infrastructure aneb: Jak na otevřený cloud v podnikovém prostředí? Radek Langkramer, Veracomp / Red Hat
Cloudové prostředí je mnohem více než virtualizace a nabízí plno nových možností. Proč se omezit na cloud jednoho výrobce, když jednou z hlavních výhod cloudu je právě možnost volby technologie a dodavatele? Otevřený cloud umožňuje spojovat technologie a dává podnikům nástroj pro finanční optimalizaci využití zdrojů.
10:50 - 11:20 Cloud – dobrý sluha, ale zlý pán Jan Haken, Altron
Efektivní, bezpečný a ekonomicky výhodný provoz v cloudu není jen tak. Firmy dnes využívají různé formy hostingu svých aplikací v cloudu nebo virtualizaci své infrastruktury. Je ale stávající model skutečně ten nejlepší? Důležité je začít správně od začátku a konzultovat reálný přechod „do doby cloudové“ s tím, kdo má v tomto světě bohaté zkušenosti.
11:20 - 11:40 Přestávka na kávu
11:40 - 12:10 Nový věk IT Ondřej Vlach, Veeam
V dnešní době moderních technologií zůstávají základním aspektem IT aplikace, data a jejich dostupnost. Využití nových technologií je v zákaznických řešeních základem, který umožňuje uživatelům čerpat výhody, které si dříve ani neuměli představit. A právě v propojení toho, co dnes používáme s tím, co bychom používat mohli, je kouzlo úspěšných. Cloud je toho nedílnou součásti, a to i pro zálohování, obnovu a vysokou dostupnost dat a aplikací, což je oblast, kterou řeší každý z nás.
12:10 - 12:30 Virtualizace datových úložišť Jan Romančenko, DataCore
Seznámení s virtualizací storage od výrobce, který se těmito řešeními zabývá více než 16 let. Zaměří se především na největší benefity tohoto řešení, jako je zvýšení výkonnosti, snížení nákladů a hlavně hardwarová nezávislost.
12:30 - 12:40 Zálohování virtuálních serveru nemusí být drahé Jan Romančenko, Nakivo
Nakivo je již několik let na českém a slovenském trhu jedno z nejrychleji rostoucích řešení pro zálohování virtuální infrastruktury.
12:40 - 13:10 IBM & Cloud Computing Filip Pavlíček, Avnet
IBM řadu let působí na globálním trhu v oblasti cloud computingu. Představíme standardy a projekty na kterých IBM koncipuje cloudová řešení (Cloud OpenStack, Cloud Foundry apod) a architektonická řešení (IBM Cloud Computing Reference Architecture). Krátce představíme technologie pro privátní a hybridní cloud - IBM Cloud Orchestrator a dále pak cloud řešení pro IaaS, PaaS a SaaS, především IBM SoftLayer, BlueMix a vybraná řešení z SaaS portfolia.
13:10 - 13:30 Prostor po dotazy posluchačů

Zaštiťuje Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy

Hlavní partneři

Fotogalerii z akce naleznete zde.

Vydává DCD publishing
1999 - 2016 ©
Veškerá práva vyhrazena
Poslední aktualizace 17.1.2017 10:45
Lublaňská 21, 120 00 Praha 2, tel: 224 936 895, fax: 224 936 908
(©) 2016 All rights reserved