ICT & Security

Místo konání: City Tower, Praha 4
Registrace: Již proběhla

Účast: 

Celkem registrováno: 113

Účast skutečná: 84

Závěrečnou zprávu můžete stáhnout zde.

Čas Název Přednášející
13.11.2014
09:00 - 09:10 Oficiální začátek
09:10 - 09:40 Kam směřuje naše bezpečnost Roman Pavlík, TNS
Svět informačních technologií prošel výraznou proměnou. Dynamickou řadou narostl zejména počet uživatelů. Už nejsou pouze správci sítí a řádkový terminál. Bezpečnostní systémy dnes chtějí efektivně využívat všichni, kdo si uvědomili, jak cenné informace a data mohou získat pro odpovědné řízení firemních procesů.
09:40 - 10:10 Bankovní a šifrovací malware Petr Šnajdr, ESET
V několika posledních měsících byly odkryty další mezery v chování uživatelů. Objevilo se více cílených a velmi povedených kampaní, které byly zaměřeny na české uživatele. Ať už skrze bankovní trojany, nebo vymáhání nemalých částek za obnovu zašifrovaných souborů. Tyto útoky mají ale i dost společného. Dá se proti takovým útokům bránit?
10:10 - 10:40 Zabezpečený únik dat Jan Zdvořáček, ASKON
Podle průzkumu společnosti SafeNet dvě třetiny bezpečnostních expertů věří, že v horizontu tří let budou čelit úniku dat. Posilováním perimetru se lze těmto útokům bránit, ale jak dlouho vydrží? Je čas na plán B. Ukážeme, jak naložit s citlivými daty, identitami a kryptografickými klíči.
10:40 - 11:25 Svěřte svou bezpečnost odborníkům a věnujte se svému podnikání Milan Petrásek, O2 Czech Republic
V přednášce se seznámíte s aktuálními a budoucími hrozbami a způsoby jak jm čelit. Ptresentace dále ukáže, jaké jsou trendy v oblasti bezpečnosti a co O2 připravuje. Na závěr se zaměří na příklady bezpečnostních služeb v oblastech mobilních zařízení (MDM) a perimetrová bezpečnost (NGFW).
11:25 - 12:25 OBĚD
12:25 - 12:55 Řešení HP Atalla: bezpečnost nejen v perimetru Martin Zich, HP
Informace jsou dnes největší devizou mnoha velkých i menších firem. Přestože existují různé metodiky a formy, které zacházení s informacemi v prostředí firem upravují, tak se je ve většině případů nedaří efektivně uvést do praxe. Problémem jsou kromě procesních důvodů především softwarové prostředky, které ne vždy odpovídají aktuálním potřebám IT. HP přichází na trh v rámci portfolia bezpečnostních produktů HP Atalla s řešením odpovídajícím potřebám dnešního světa, ve kterém informace volně putují napříč nejrůznějšími prostředky a technologiemi a kde již není možné zaměřit se jen na ochranu jednoznačně ohraničeného perimetru.
12:55 - 13:25 Od SMB po Enterprise bez kompromisů Horymír Šíma, Fortinet
Stručné představení portfolia jediného vendora, které umožní zajistit kompletní zabezpečení organizace libovolné velikosti.
13:25 - 13:55 Implementace dnešních a budoucích DLP systémů Matej Zachar, Safetica
V rámci implementace Data Loss Prevention (DLP) systémů se setkáváme s podobnými úskalí u různých typů firem. V prednášce si představíme aktuální DLP systémy a jaké výhody se skrývají v procesu implementace v kontextu bezpečnosti a jednoduchosti v dané platformě. Blíže si vysvětlíme, co jsou běžné problémy, kterým firmy čelí při nasazování podobného produktu a jaké jsou dobré metody jejich řešení. Zaměříme se také na to, kde končí možnosti každého softwarového řešení a na co je dobré ještě při zavádění DLP pamatovat. Nakonec se pobavíme o tom, co mohou tvůrci DLP systémů na jedné straně a firmy na straně druhé udělat pro to, aby byla implementace co nejjednodušší a nejrychlejší.
13:55 - 14:25 Ochrana proti DDoS útokům aneb když linky nestačí Ing. Jiří Zíka, Comsource
Služba ComSource AntiDDoS čistícího centra nabízí komplexní ochranu před DDoS útoky pro zákazníky s vlastním IP rozsahem nebo přesměrováním na úrovni DNS. Dále hybridní DDoS řešení nabízí rovněž spojení dvou forem ochrany s nasazením u koncového uživatele („CPE“) a v Cloudu do jediného integrovaného řešení.
14:25 - 14:50 PŘESTÁVKA
14:50 - 15:20 Jste připraveni na kybernetickou válku? Co všechno můžete ztratit při DoS/DDoS útoku? Jak jste chrán Baran Erdogan, Labris Networks, Inc.
Presentace popíše možné obchodní i finanční důsledky DoS/DDoS útoků. Z pohledu vedení podniku vysvětlí jejich vývoj od nejjednodušších po ty nejsofistikovanější. Popíše metodologii HARPP Business Vulnerability Profiling a demonstruje její využití pro analýzu reálné situace u zákazníka. Obecně od základních až po nejpokročilejší popíše metody analýzy rizik a ochrany před DoS/DDoS útoky a poskytne základnu pro další orientaci. Na základě zkušeností získaných týmem Regional HARPP DDOS CERT seznámí s nejlepšími praktikami ochrany firem proto DoS/DDoS útokům.
15:20 - 15:40 Monitorování, filtrace a reportování webového provozu s Barracudou Michal Válek, COMGUARD
Seznámíme Vás s řešením Barracuda Web Filter, které přináší komplexní zabezpečení webového provozu, jako ochranu on-line aplikací a nástrojů před působením škodlivého webového malware a virů, řeší zneužití šířky pásma či ztrátu produktivity uživatelů, s možností nastavení politik a reportů. Pokročilé funkce pak umožňují organizacím přizpůsobit se i novým nárokům na bezpečnost, vč. regulace využití sociálních sítí, vzdáleného filtrování či náhledu do SSL šifrovaného provozu. Vše pak podtrhuje jednoduchá uživatelská správa a snadná konfigurace.
15:40 - 16:10 Právní aspekty bezpečnosti ICT z pohledu vedení firmy JUDr. Martin Maisner, PhD, MCIArb., ROWAN LEGAL
Kdo by měl být zodpovědný za bezpečnost ICT ve firmě. Hlavní směry interní bezpečnostní politiky ICT. Cloud a bezpečnostní rizika. Změnil nový Občanský zákoník míru odpovědnosti vedení firmy? Co znamená pro bezpečnost firemního ICT Zákon o kybernetické bezpečnosti? Efektivita nebo bezpečnost? Veřejnoprávní a soukromoprávní bezpečnost za bezpečnost ICT. Postavení a odpovědnost zaměstnanců z hlediska bezpečnosti ICT.
16:10 - 16:30 Panelová diskuse
16:30 - 16:35 Tombola o ceny

Seminář se koná pod záštitou

Generální partner

Hlavní partneři

Kompletní fotogalerii z akce naleznete zde.

Vydává DCD publishing
1999 - 2016 ©
Veškerá práva vyhrazena
Poslední aktualizace 17.1.2017 10:45
Lublaňská 21, 120 00 Praha 2, tel: 224 936 895, fax: 224 936 908
(©) 2016 All rights reserved